Monese to mobilny dostawca usług bankowych, który oferuje szereg rozwiązań związanych z prowadzeniem rachunku w GBP oaz EUR. Każdy, kto zdecyduje się na otwarcie konta Monese Classic, otrzyma zbliżeniową kartę debetową bez żadnych dodatkowych opłat.

Takie rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu osobom, które często korzystają z zagranicznych przelewów lub płatności. Oferta Monese Classic obejmuje bezpłatne wypłaty z bankomatu oraz doładowania gotówkowe nieprzekraczające łącznej kwoty 800 EUR miesięcznie.

Po jej przekroczeniu do każdej takiej transakcji zostanie naliczona opłata w wysokości 2%. Co więcej, użytkownicy konta Monese Classic mogą korzystać z możliwości wykonywania bezpłatnych płatności w obcych walutach o wartości do 8 000 EUR miesięcznie. Jeżeli limit ten zostanie przekroczony, obowiązuje dodatkowa opłata wynosząca 2%.

Jednak to nie koniec udogodnień – konto Monese Classic oferuje również darmowe i natychmiastowe przelewy walutowe do innych użytkowników Monese. W przypadku innych przelewów obowiązuje prowizja wynosząca 0,5% lub minimalna opłata w wysokości 2 EUR. Kolejnym udogodnieniem jest funkcjonalna aplikacja mobilna, która umożliwia śledzenie wydatków w czasie rzeczywistym oraz natychmiastowe doładowania konta, a miesięczny koszt związany z prowadzeniem rachunku Monese Classic wynosi 4,95 EUR.

Jak założyć konto?

Aby otworzyć konto Monese Classic, wystarczy pobrać aplikację Monese z App Store lub Google Play Store. Po zarejestrowaniu się w aplikacji, przesłaniu wymaganego dokumentu tożsamości oraz wykonaniu zdjęcia, zespół Monese zweryfikuje prośbę i po pomyślnej weryfikacji, konto zostanie aktywowane, a karta przesłana pod wskazany adres.

 Zalety:

  •  Dostęp do konta w GBP oraz EUR
  •  Niska opłata miesięczna
  •  Bezpłatne wypłaty z bankomatów oraz doładowania w ramach darmowych limitów
  •  Darmowe przelewy walutowe na inne konta Monese

Koszty i cechy


Subskrypcja roczna259,75 zł (59,4 €)
Roczna opłata za kartę0,00 zł
Wypłaty w kraju0 zł i 2% po przekroczeniu 800 EUR miesięcznie
Wypłaty za granicą0 zł i 2% po przekroczeniu 8 000 EUR miesięcznie

» Odwiedź stronę


> Otwórz konto Monese Classic!