Szukasz nowego rachunku osobistego? Wybraliśmy i sprawdziliśmy dla Ciebie najlepsze rachunki osobiste w Polsce. Porównaj je, a następnie znajdź i w prosty sposób otwórz swoje nowe konto bankowe online.

Rachunki bankowe

Konto N26 - Wibieramybanki.pl
Konto N26: W pełni mobilne bezpłatne konto gwarantujące bezpieczne transakcje za pośrednictwem smartfonu. Oferta obejmuje również darmowe przelewy oraz kartę MasterCard.
Ranking: 
****
Koszt: 
0,00 zł
Konto Revolut Standard - Wybieramybanki.pl
Konto Revolut Standard: Nowoczesne, bezpłatne konto umożliwiające darmowe międzynarodowe przelewy w 24 walutach oraz płatność poza granicami kraju w ponad 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany.
Ranking: 
****
Koszt: 
0,00 zł
Konto Monese Simple - Wybieramybanki.pl
Konto Monese Simple: Bezpłatne konto o globalnym zasięgu z dostępem do rachunków w GBP i EUR oraz darmowej karty MasterCard.
Ranking: 
****
Koszt: 
0,00 zł
Konto Monese Classic Dla Studentów - Wybieramybanki.pl
Konto Monese Classic Dla Studentów: Elastyczne rozwiązanie bankowe dla studentów z dostępem do rachunków w GBP oraz EUR, darmową kartę MasterCard oraz bezpłatnymi wypłatami gotówki za granicą w ramach darmowych limitów.
Ranking: 
****
Koszt: 
0,00 zł
Konto Monese Classic - Wybieramybanki.pl
Konto Monese Classic: Nowoczesne konto o globalnym zasięgu z dostępem do rachunków w GBP i EUR oraz darmowej karty MasterCard.
Ranking: 
****
Koszt: 
259,75 zł
Konto Revolut Premium - Wybieramybanki.pl
Konto Revolut Premium: Nowoczesne konto zapewniające dostęp do płatności w 150 walutach, przelewów w 24 walutach po międzybankowym kursie wymiany oraz darmowych wypłat z bankomatu.
Ranking: 
****
Koszt: 
359,88 zł
Konto Revolut Metal - Wybieramybanki.pl
Konto Revolut Metal: Konto dla wymagających zapewniające dostęp do płatności w 150 walutach oraz przelewów w 29 walutach po międzybankowym kursie wymiany.
Ranking: 
****
Koszt: 
599,88 zł
Konto N26 Black - Wibieramybanki.pl
Konto N26 Black: Mobilne konto, które gwarantuje bezpieczeństwo każdej transakcji oraz łatwy sposób zarządzania finansami. Oferta obejmuje również darmowe przelewy, wypłaty z bankomatu, czarną kartę MasterCard oraz ubezpieczenie turystyczne.
Ranking: 
****
Koszt: 
514,71 zł

Inne konta osobiste

Konto osobiste Direct w ING Banku Śląskim- wybieramybanki.pl
Konto osobiste Direct w ING Banku Śląskim: Rachunek bankowy online oferowany przez znany bank ING Bank Śląski wraz z szeregiem różnorodnych usług i bezpłatnych funkcji.
Ranking: 
***
Koszt: 
0,00 zł
iKonto w banku BGŻ BNP Paribas -wybieramybanki.pl
iKonto w banku BGŻ BNP Paribas: Rachunek bankowy w całości dostępny online w niskiej cenie. Oferuje wiele komfortowych usług, takich jak bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów BNP Paribas na całym świecie.
Ranking: 
***
Koszt: 
10,00 zł
eKonto standard w mBanku- wybieramybanki.pl
eKonto standard w mBanku: Bezpłatny rachunek oferowany przez innowacyjny bank. Otwórz konto i zarządzaj nim w łatwy sposób w trybie online.
Ranking: 
***
Koszt: 
0,00 zł
Konto Osobiste w Orange Finanse - wybieramybanki.pl
Konto Osobiste w Orange Finanse: Jeden z najtańszych rachunków bankowych na rynku. Korzystaj z bezpłatnego konta i bezpłatnej karty Mastercard, jak również możliwości nieograniczonych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Ranking: 
***
Koszt: 
0,00 zł
Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank- wybieramybanki.pl
Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank: Jedyny rachunek osobisty na rynku, na którym naliczane są odsetki od zgromadzonego salda. Cena obejmuje również pakiet ubezpieczeniowy.
Ranking: 
***
Koszt: 
0,00 zł
Konto 360° w Millennium Banku - wybieramybanki.pl
Konto 360° w Millennium Banku: Kompleksowy rachunek osobisty wraz z usługami online oraz wyjątkowym pakietem ubezpieczenia zdrowotnego i mieszkaniowego.
Ranking: 
***
Koszt: 
96,00 zł
Konto za Zero w PKO Banku Polskim- wybieramybanki.pl
Konto za Zero w PKO Banku Polskim: Interesujący rachunek osobisty dla osób, które planują używać go na tyle często, by móc skorzystać z niższej ceny.
Ranking: 
***
Koszt: 
82,80 zł

Czym jest rachunek osobisty?

Rachunek osobisty, znany również jako rachunek bieżący, to konto bankowe przeznaczone do codziennego użytku. Niemal każdy może założyć osobisty rachunek bankowy pod warunkiem ukończenia 18 roku życia. W przeciwnym razie, istnieje możliwość otwarcia konta przeznaczonego dla młodszych klientów.

Posiadacze rachunku osobistego mogą realizować w ramach tego rachunku wszystkie czynności bankowe, takie jak wpłata wynagrodzenia, opłacenie wydatków, wypłata środków lub zarządzanie transakcjami. Rachunek osobisty jest powiązany z kartą debetową, która służy do realizacji operacji bankowych.

Czy można otworzyć konto osobiste w trybie online?

Oczywiście. Obecnie wnioskowanie o otwarcie rachunku bankowego online jest nie tylko łatwe, lecz również dość powszechne. Porównując informacje na temat każdej dostępnej oferty, możesz w prosty sposób wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, bez konieczności składania wizyty w oddziale bankowym.

Nasza strona internetowa zawiera wszelkie informacje o różnych kontach osobistych niezbędne do podjęcia właściwej decyzji. Zapoznaj się z opisem interesującego Cię rachunku i w prosty sposób załóż go w trybie online. Wniosek o otwarcie konta wypełniasz na stronie internetowej banku, dlatego Twoje dane osobowe są bezpieczne.

Jak wybrać rachunek bankowy?

Osobisty rachunek bankowy to narzędzie niezbędne wtedy, gdy rozpoczynamy pracę lub studia. By znaleźć najlepszą ofertę dla siebie, porównaj poszczególne koszty każdego rachunku i weź pod uwagę swoje priorytety. Osobiste rachunki bankowe zwykle wiążą się z następującymi kosztami:

Rachunek bieżący wymaga uiszczenia opłaty za jego otwarcie i opłaty za jego prowadzenie. Zwykle koszt otwarcia takiego rachunku jest zerowy, a opłata administracyjna jest płatna w odstępach miesięcznych. Często można jej uniknąć, co miesiąc przelewając na rachunek określoną kwotę, np. wynagrodzenie.

Bank pobiera od użytkownika również opłatę dotyczącą karty debetowej powiązanej z rachunkiem. Wydanie karty debetowej zwykle jest bezpłatne, ale najczęściej trzeba płacić miesięczną subskrypcję za jej utrzymanie. W wielu bankach można uniknąć płacenia subskrypcji, realizując określoną liczbę transakcji miesięcznie lub spełniając inne warunki postawione przez bank.

Ważne jest także sprawdzenie opłat za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą. Niektóre banki oferują bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a inne gwarantują darmowe korzystanie tylko z własnych bankomatów. Większość banków pobiera opłaty za wypłaty realizowane za granicą.

Określ swoje priorytety i porównaj różne oferty banków na naszej stronie.