Wyszukaj i porównaj najbardziej popularne karty kredytowe w Polsce. Wybierz tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, i zamów ją online.

Karty kredytowe

Revolut Prepaid Mastercard -wybieramybanki.pl
Revolut Prepaid Mastercard: Nowoczesna i mobilna karta przedpłacona bez prowizji za płatności dokonywane w walutach obcych. Bardzo atrakcyjna oferta dla podróżujących.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
0,00 zł
Veritas Card - Wybieramybanki.pl
Veritas Card: Nowoczesna karta przedpłacona dla każdego, gwarantująca dostęp do podstawowych usług bankowych oraz karty Mastercard.
Ranking: 
****
Opłata /rok: 
129,71 zł
Przejrzysta karta kredytowa PKO BP - wybieramybanki.pl
Przejrzysta karta kredytowa PKO BP: Korzystna i bezpieczna karta kredytowa oferowana przez PKO Bank Polski. Bezpłatna w przypadku aktywnego korzystania z niej.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
0,00 zł
Karta Kredytowa 1 | 2 | 3 - wybieramybanki.pl
Karta Kredytowa 1 | 2 | 3: Interesująca karta kredytowa powiązana z wieloma usługami zwrotu wydatków. Bardzo korzystna w przypadku dokonywania zakupów w kraju.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
120,00 zł
Srebrne karty kredytowe Pekao -wybieranmybanki.pl
Srebrne karty kredytowe Pekao: Karty srebrne Mastercard lub Visa sprawdzają się w przypadku zakupów w sklepach tradycyjnych i online w kraju i na całym świecie. Łączą się również z dobrym ubezpieczeniem podróżnym.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
70,00 zł
Mastercard Standard w mBanku - wybieramybanki.pl
Mastercard Standard w mBanku: Dwie klasyczne karty kredytowe wydawane przez mBank – Visa Classic lub Mastercard Standard – mają niskie oprocentowanie. Możliwe jest także wyrobienie karty dla partnera bez dodatkowych opłat.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
70,00 zł
Karta kredytowa w ING Banku Śląskim- wybieramybanki.pl
Karta kredytowa w ING Banku Śląskim: Popularna karta kredytowa oferowana przez ING Bank Śląski, z której można w prosty sposób korzystać na całym świecie.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
35,00 zł
Millenium Visa - wybieramybanki.pl
Millenium Visa: Podstawowa karta kredytowa spośród wielu produktów oferowanych przez Bank Millennium. Interesujący wybór w kontekście płatności bezgotówkowych.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
0,00 zł
American Express Blue - wybieramybanki
American Express Blue: Podstawowa karta American Express bez jakichkolwiek opłat i z wieloma korzyściami oferowanymi przez markę.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
0,00 zł
American Express Green - wybiermybnaki.pl
American Express Green: Karta gwarantująca wyższy poziom wygody niż wersja niebieska dzięki wysokiej jakości powiązanym ubezpieczeniom.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
427,44 zł
Karta kredytowa Viabuy - https://wybieramybanki.pl/
Karta kredytowa Viabuy: Karta przedpłacona przeznaczona dla wielu celów i różnych walut. Bez konieczności zakładania rachunku. Zamów kartę online.
Ranking: 
***
Opłata /rok: 
125

Czym jest karta kredytowa?

Karta kredytowa pozwala jej posiadaczowi na realizację płatności bezgotówkowych online i w sklepach tradycyjnych na całym świecie w sposób łatwy i bezpieczny. Korzystając z karty kredytowej zamiast karty debetowej, użytkownik ma do dyspozycji więcej świadczeń, takich jak ubezpieczenie za zakupy, które zwykle jest bezpłatne.

Jak wybrać kartę kredytową?

Przed dokonaniem wyboru ważne jest porównanie między sobą wielu opcji. Karty kredytowe są powiązane z określonymi parametrami i kosztami, na które należy zwrócić uwagę przed ich zamówieniem. Nawet jeśli posiadasz już kartę kredytową, być może ważne byłoby sprawdzenie możliwości uzyskania lepszych warunków.

Po pierwsze, należy zweryfikować koszt subskrypcji karty głównej i karty dodatkowej, jeśli chcesz taką otrzymać. Na tym etapie warto sprawdzić możliwość uniknięcia tej opłaty poprzez realizację określonej liczby transakcji miesięcznie. W ten sposób dowiesz się, czy takie rozwiązanie Ci odpowiada.

Ponadto zaleca się sprawdzenie wysokości stopy procentowej, która definiuje odsetki, jakie będziesz płacić od kwoty wykorzystanej na karcie kredytowej.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest porównanie długości okresu bezodsetkowego, który zwykle wynosi nieco ponad 50 dni. To okres, w którym możesz spłacić zaciągnięte na karcie zadłużenie bez naliczania odsetek.

Porównując te czynniki, dowiesz się, która karta kredytowa najlepiej spełnia Twoje potrzeby i jest dla Ciebie najbardziej opłacalna.

Mastercard, Visa czy American Express?

Takie marki jak Mastercard, Visa czy American Express to główni dystrybutorzy kart bankowych. Wszytkie trzy sieci są szeroko akceptowane w przypadku realizacji codziennych zakupów w sklepach tradycyjnych i sklepach online.

Mimo nieznacznych różnic można zauważyć, że Visa jest częściej akceptowana niż Mastercard i jeszcze częściej niż American Express przez sklepowe terminale płatnicze.

Jednakże, różnic między tymi kartami jest niewiele i to nie sieć, do której należy karta, jest kwestią, na której należy się skupić. Wybierając kartę kredytową, lepiej jest sprawdzić jej koszty i inne paramtery opisywane w porównywarce, takie jak wysokość subskrypcji rocznej i oprocentowania.

Te cechy są kształtowane przez banki, a nie różne sieci.

Jak zamówić kartę?

Większość kart kredytowych prezentowanych na naszej stronie internetowej można z łatwością zamówić online, nie wychodząc z domu. Klikając na przycisk zamówienia, zostaniesz przeniesiony na stronę internetową banku, gdzie możesz wypełnić wniosek i bezpiecznie podać swoje dane.

Bank przeanalizuje Twój wniosek i odpowie na niego, kontaktując się z Tobą. Cała procedura trwa kilka dni, w zależności od wydawcy karty kredytowej.

W przypadku niektórych kart kredytowych, jeśli nie jesteś jeszcze klientem banku np. nie posiadasz w nim rachunku, możesz zostać poproszony o wizytę w oddziale w celu ukończenia procedury.