Do rozpoczęcia inwestowania na giełdzie potrzebny jest rachunek maklerski. Porównaj oferty i znajdź najlepszych brokerów na poniższej liście.

Biura maklerskie online

degiro-wybieramybanki.pl
Degiro: Holenderskie biuro maklerskie online uważane za najtańsze na rynku. Niskie koszty pośrednictwa i szeroki zakres akcji z całego świata to jedne z wyróżników oferty Degiro.
Usługa: 
***
Akcje 2.000 zł: 
2,96 zł
Akcje 10.000 zł: 
10,80 zł

Fundusze inwestycyjne

Fondsstad - Wybieramybrokera.pl
Fondsstad: Autorska strategia zarządzania funduszami inwestycyjnymi, obejmująca gotowe strategie oraz możliwość samodzielnego doboru funduszy.
Usługa: 
***
Akcje 2.000 zł: 
0,00 zł
Akcje 10.000 zł: 
0,00 zł
Przystępne portfele akcyjne SaxoSelect - Wybieramybanki.pl
Portfele akcyjne SaxoSelect: Zrównoważone i zdywersyfikowane portfele akcyjne obejmujące 30 akcji wysokiej jakości o dużej wartości.
Usługa: 
***
Akcje 2.000 zł: 
2,00 zł
Akcje 10.000 zł: 
2,00 zł
Zrównoważone portfele inwestycyjne SaxoSelect - Wybieramybanki.pl
Zrównoważone portfele inwestycyjne SaxoSelect: Zrównoważone portfele inwestycyjne to zróżnicowana pod względem ryzyka finansowego oferta dla osób, które poszukują długoterminowych rozwiązań inwestycyjnych.
Usługa: 
***
Akcje 2.000 zł: 
0,00 zł
Akcje 10.000 zł: 
0,00 zł

Innych interesujących brokerów

DB Broker -wybieramybanki.pl
DB Broker: Dla osób zainteresowanych inwestowaniem w szeroki zakres instrumentów na rynkach krajowych i zagranicznych. Niskie prowizje i dostęp online.
Usługa: 
***
Akcje 2.000 zł: 
3,80 zł
Akcje 10.000 zł: 
19,00 zł
Mbank-emakler - wybieramybanki.pl
eMakler od mBanku: Rachunek maklerski od lidera bankowości online w Polsce. Dostępny w połączeniu z rachunkiem bieżącym w mBanku.
Usługa: 
***
Akcje 2.000 zł: 
7,80 zł
Akcje 10.000 zł: 
39,00 zł
Rachunek standardowy w Domu Maklerskim BZ WBK - wybieramybanki.pl
Rachunek standardowy w Domu Maklerskim BZ WBK: Bezpłatny rachunek maklerski dla początkujących i zaawansowanych inwestorów. Wsparcie doświadczonych analityków BZ WBK SA.
Usługa: 
***
Akcje 2.000 zł: 
7,80 zł
Akcje 10.000 zł: 
39,00 zł
ING Slaski Konto Elastyczne -wybieramybanki.pl
Konto Elastyczne od ING Banku Śląskiego: Rachunek maklerski dla aktywnych inwestorów, nagradzany za jakość i usługi. Oferuje niskie opłaty i zarządzanie online.
Usługa: 
***
Akcje 2.000 zł: 
6,00 zł
Akcje 10.000 zł: 
30,00 zł
Dom Makleriskim BDM Rachunek inwestycyjny -wybieramybaki.pl
Rachunek inwestycyjny w Domu Maklerskim BDM: Rachunek maklerski polecany dla osób zamierzających inwestować w waluty obce i czerpać korzyści z wielu opcji.
Usługa: 
***
Akcje 2.000 zł: 
3,80 zł
Akcje 10.000 zł: 
19,00 zł

Dlaczego warto otworzyć rachunek maklerski?

Rachunek maklerski jest niezbędny w handlu akcjami, opcjami lub pozostałymi instrumentami finansowymi. Rachunek maklerski oferuje możliwość zwiększania kapitału w większym stopniu niż konto oszczędnościowe. Przy jednoczesnym pamiętaniu o potencjalnych zagrożeniach związanych z inwestowaniem.

Koszty rachunku maklerskiego:

Przed otwarciem rachunku maklerskiego ważne jest ustalenie opłat związanych z jego prowadzeniem. Mogą to być następujące koszty:

1. Koszty administracyjne: opłaty pobierane za otwarcie i prowadzenie rachunku

2. Prowizja od zleceń: koszty zakupu akcji lub innych udziałów, zwykle stanowi odsetek naliczany od kwoty inwestycji

3. Koszty przechowywania papierów wartościowych: opłata pobierana przez brokera lub bank z tytułu depozytu

Porównując charakterystyki różnych rachunków, sprawdź czy wymagana jest minimalna kwota na otwarcie konta. Różne biura maklerskie mają różne wymagania dotyczące minimalnego depozytu. Niektóre biura pozwalają na otwarcie rachunku bez konieczności wpłacania minimalnej kwoty.

Dlaczego warto inwestować online?

W przypadku wyboru brokera online wszystkie te koszty są mniejsze, a nawet równe zero. Z reguły brokerzy online nie pobierają opłat administracyjnych ani opłat za pośrednictwo. Wymagają jedynie opłacenia kosztów transakcji z tytułu zleceń. Dobrym rozwiązaniem jest porównanie różnych kosztów przed wyborem konta. Obecnie brokerem o najniższych kosztach w Polsce jest Degiro.

Jak otworzyć rachunek online?

Otwarcie rachunku inwestycyjnego online jest bardzo proste. Odwiedzając stronę internetową brokera, należy kliknąć przycisk otwierający nowy rachunek. Następnie należy wypełnić formularz swoimi danymi osobowymi.

W większości przypadków wymagany jest dowód osobisty lub paszport, numer IBAN rachunku bankowego i numer ubezpieczenia społecznego. Jeśli chodzi o warunki, na pewno należy mieć ukończone 18 lat i często należy posiadać rachunek bieżący w polskim banku.

Niektóre biura maklerskie wymagają wpłacenia minimalnego depozytu przy zakładaniu nowego rachunku. Cała procedura zajmuje kilka minut. W przypadku niektórych brokerów rachunek zakładany jest błyskawicznie, a w przypadku innych trzeba czekać kilka dni na zatwierdzenie.