N26 to berliński start-up, który powstał w 2013 roku i przez ostatnie 5 lat zyskał ponad 1 mln klientów.

Oferta banku opiera się na w pełni mobilnej bankowości, a wszystkie transakcje obsługiwane są z poziomu aplikacji, którą można zainstalować na każdym smartfonie.

Celem twórców tego mobilnego banku było stworzenie produktu, który byłby dostępny dla każdego, bez względu na miejsce zamieszkania.  

Oferta: 

Otwarcie darmowego konta N26 nie wiąże się z żadnymi opłatami i zajmuje tylko kilka minut. Każdy, kto otworzy konto, otrzyma bezpłatną kartę MasterCard (istnieje również możliwość zamówienia dodatkowej karty Maestro), którą można płacić w sklepach lub wypłacać przy jej pomocy środki z bankomatu. 

Co więcej, wszystkie płatności kartą, bez względu na walutę, są bezpłatne. Oznacza to, że płacąc za zakupy poza granicami Polski, konto N26 zostanie obciążone wyłącznie kwotą widniejącą na rachunku. 

Konto N26 wiąże się też z szeregiem dodatkowych udogodnień, które gwarantują pełną kontrolę nad finansami. Jedną z bardzo przydatnych funkcji są powiadomienia typu push przesyłane przez aplikację N26 po wykonaniu każdej transakcji, np. wypłaty z bankomatu, przelewu czy zwykłej płatności kartą.

Oferta obejmuje również możliwość wykonywania przelewów międzynarodowych, co wiąże się z opłatami nawet do sześciu razy niższymi niż w przypadku banków tradycyjnych.

Bezpieczeństwo środków podczas transakcji internetowych gwarantuje usługa 3D secure. W przypadku zgubienia karty można ją w prosty sposób zablokować lub – gdy zajdzie taka potrzeba – odblokować, np. gdy zapodziana karta się odnajdzie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest możliwość ustawienia limitów dotyczących wysokości wypłat lub dziennego limitu transakcji. 

Jak otworzyć konto? 

Aby otworzyć bezpłatne konto N26, wystarczy tylko kilka minut.

Po ściągnięciu aplikacji na smartfon, wprowadzeniu wymaganych informacji i potwierdzeniu adresu mailowego, następuje weryfikacja tożsamości.

Można to zrobić na dwa sposoby: wykonując zdjęcie twarzy oraz paszportu lub dowodu osobistego za pośrednictwem aplikacji lub rozpoczynając wideo rozmowę z przedstawicielem banku.  

Zalety: 

  • Brak opłat związanych z założeniem i prowadzeniem konta 
  • Bezpłatna karta MasterCard oraz Maestro 
  • Bezpłatne płatności kartą bez względu na walutę 
  • Dostęp do konta z poziomu smartfonu 
  • Logowanie do aplikacji za pomocą czytnika linii papilarnych 

Koszty i cechy


Subskrypcja roczna0,00 zł
Roczna opłata za kartę0,00 zł
Wypłaty w kraju1,70 %
Wypłaty za granicą0,00 zł

» Odwiedź stronę


> Otwórz bezpłatne konto internetowe N26 i ciesz się bankowością bez granic!