Konta oszczędnościowe z najbardziej atrakcyjnym oprocentowaniem. Sprawdź, gdzie wpłacić swoje oszczędności i najwięcej na tym zarobić.

Konta oszczędnościowe

ING Banku Śląskim -wybieramybanki.pl
Konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim: Elastyczne i atrakcyjne konto oszczędnościowe. Możliwość wypłaty lub przelewu środków w dowolnym momencie.
Ranking: 
***
Oprocentowanie: 
0,70 %
Konto Oszczędnościowe Profit -wybieramybanki.pl
Konto Oszczędnościowe Profit: Opłacalne konto oszczędnościowe dla osób, które planują wpłacić większą sumę środków, co wiąże się z wyższym oprocentowaniem.
Ranking: 
***
Oprocentowanie: 
0,60 %
Konto Oszczędnościowe Plus- wybieramybanki.pl
Konto Oszczędnościowe Plus: Proste konto oszczędnościowe oferujące zróżnicowane oprocentowanie w zależności od wysokości wpłaconego kapitału. Brak wymogów odnośnie do minimalnego depozytu.
Ranking: 
***
Oprocentowanie: 
0,50 %
Konto oszczędnościowe VIP -wybieramybanki.pl
Konto oszczędnościowe VIP: Konto oszczędnościowe oferujące hojne oprocentowanie niezbędne do rozpoczęcia skutecznego oszczędzania pieniędzy.
Ranking: 
***
Oprocentowanie: 
1,01 %
Wymarzony Cel - wybieramybanki.pl
Wymarzony Cel: Bezpłatny rachunek oszczędnościowy wyłącznie dla klientów Raiffeisen Polbank. Brak minimalnego depozytu wymaganego do rozpoczęcia oszczędzania.
Ranking: 
***
Oprocentowanie: 
0,22 %

Czym jest konto oszczędnościowe?

Rachunek oszczędnościowy jest dość podobny do rachunku osobistego, ale służy do oszczędzania środków. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zgromadzić środki na studia dla dziecka lub droższe wydatki planowane w przyszłości.

Różnica między rachunkiem osobistym a rachunkiem oszczędnościowym polega na tym, że konto oszczędnościowe oferuje naliczanie wyższych odsetek od salda zgromadzonego na rachunku na koniec każdego miesiąca. Ponadto konta oszczędnościowe zwykle nie wymagają opłaty za subskrypcję.

W odróżnieniu od rachunków depozytowych konta oszczędnościowe umożliwiają dostęp do środków w dowolnym momencie. Można zawsze skorzystać z tych środków w razie konieczności.

Oprocentowanie?

Pierwszą rzeczą, którą należy porównać jest oprocentowanie obliczane dla depozytów.

Obecnie stopy procentowe są dość niskie i cechują się zmiennością. Oznacza to, że w przyszłości mogą ulegać wahaniom.

Pozytywnym aspektem jest jednak to, że większość banków oferuje promocyjne oprocentowanie w pierwszych miesiącach prowadzenia rachunku, co może okazać się korzystne. Sprawdź stopy procentowe oferowane przez każdy z banków oraz inne elementy, na które warto zwracać uwagę.

Na co zwracać uwagę?

Mimo, że konto oszczędnościowe zostało opracowane tak, by wspierać oszczędzanie pieniędzy, wiąże się z pewnymi kosztami, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Po pierwsze, należy uważnie przeanalizować koszty prowadzenia rachunku, ponieważ niektóre banki pobierają opłaty manipulacyjne. Z drugiej strony, otwarcie rachunku jest zawsze darmowe.

Po drugie, warto zwrócić uwagę na wysokość przelewów, które chcemy dokonywać każdego miesiąca. Pierwszy przelew w danym miesiącu zwykle jest darmowy, a dopiero kolejne podlegają opłatom.

Warto również sprawdzić, czy otwarcie konta oszczędnościowego wymaga posiadania rachunku osobistego w danej instytucji. Czasami koniecznie jest otwarcie zarówno rachunku oszczędnościowego, jak i osobistego, w wybranym banku.

Wreszcie, warto sprawdzić minimalną i maksymalną kwotę depozytu wymaganego w przypadku każdego rachunku oraz zweryfikować pod tym kątem własne potrzeby.

Po porównaniu tych elementów można otworzyć konto oszczędnościowe w trybie online lub w oddziale banku. Założenie rachunku przez internet jest bezpieczne i dużo szybsze niż wizyta w banku.