Czym jest rachunek osobisty?
Rachunek osobisty, znany również jako rachunek bieżący, to konto bankowe przeznaczone do codziennego użytku. Niemal każdy może założyć osobisty rachunek bankowy pod warunkiem ukończenia 18 roku życia. W przeciwnym razie, istnieje możliwość otwarcia konta przeznaczonego dla młodszych klientów.
Posiadacze rachunku osobistego mogą realizować w ramach tego rachunku wszystkie czynności bankowe, takie jak wpłata wynagrodzenia, opłacenie wydatków, wypłata środków lub zarządzanie transakcjami. Rachunek osobisty jest powiązany z kartą debetową, która służy do realizacji operacji bankowych.
Czy można otworzyć konto osobiste w trybie online?
Oczywiście. Obecnie wnioskowanie o otwarcie rachunku bankowego online jest nie tylko łatwe, lecz również dość powszechne. Porównując informacje na temat każdej dostępnej oferty, możesz w prosty sposób wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, bez konieczności składania wizyty w oddziale bankowym.
Nasza strona internetowa zawiera wszelkie informacje o różnych kontach osobistych niezbędne do podjęcia właściwej decyzji. Zapoznaj się z opisem interesującego Cię rachunku i w prosty sposób załóż go w trybie online. Wniosek o otwarcie konta wypełniasz na stronie internetowej banku, dlatego Twoje dane osobowe są bezpieczne.
Jak wybrać rachunek bankowy?
Osobisty rachunek bankowy to narzędzie niezbędne wtedy, gdy rozpoczynamy pracę lub studia. By znaleźć najlepszą ofertę dla siebie, porównaj poszczególne koszty każdego rachunku i weź pod uwagę swoje priorytety. Osobiste rachunki bankowe zwykle wiążą się z następującymi kosztami:
Rachunek bieżący wymaga uiszczenia opłaty za jego otwarcie i opłaty za jego prowadzenie. Zwykle koszt otwarcia takiego rachunku jest zerowy, a opłata administracyjna jest płatna w odstępach miesięcznych. Często można jej uniknąć, co miesiąc przelewając na rachunek określoną kwotę, np. wynagrodzenie.
Bank pobiera od użytkownika również opłatę dotyczącą karty debetowej powiązanej z rachunkiem. Wydanie karty debetowej zwykle jest bezpłatne, ale najczęściej trzeba płacić miesięczną subskrypcję za jej utrzymanie. W wielu bankach można uniknąć płacenia subskrypcji, realizując określoną liczbę transakcji miesięcznie lub spełniając inne warunki postawione przez bank.
Ważne jest także sprawdzenie opłat za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą. Niektóre banki oferują bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a inne gwarantują darmowe korzystanie tylko z własnych bankomatów. Większość banków pobiera opłaty za wypłaty realizowane za granicą.
Określ swoje priorytety i porównaj różne oferty banków na naszej stronie.